Polowanie Hubertowskie 13.11.2021 r.

Dnia 13.11.2021 r. w obwodzie łowieckim nr 13 po dwuletniej przerwie spowodowanej COVID-19 odbyło się polowanie Hubertowskie, które  w miłej i koleżeńskiej atmosferze poprowadził Kol. Radosław Trzoska (Łowczy) oraz Kol. Andrzej Maćkowiak (Prezes). 

O godzinie 8:00 trębacz odegrał sygnał zbiórki na której stawiło się 24 myśliwych wraz z zaproszonymi gośćmi. Pogoda tego dnia na początku polowania nie rozpieszczała gdyż była lekka mgiełka oraz delikatny wiatr, a momentami padał deszczyk.

Na zbiórce prowadzący polowania przypomniał zasady jakie obowiązują na polowaniach zbiorowych oraz jaki gatunek zwierzyny obowiązuje do odstrzału tego dnia. Po tym jak sygnalista Kol. Dominik Grams odegrał „Apel na łowy” i wszyscy ruszyli w knieję.W pierwszym miocie udało się pozyskać jednego dzika, aczkolwiek efekt mógłby być lepszy, natomiast zwierzyna sprytnie uciekała z miotu.

Kolejne mioty okazały się trafnym wyborem przez prowadzących polowanie ponieważ pozyskano w nich 3 dzik, jelenia cielę, lisa oraz jenota efekt mógłby być lepszy ale nieskutecznością popisało się kilku kolegów.

Około godz.14.30 pod wigwamem zaczęli pojawiać się  pierwsi goście. Wśród przybyłych, byli członkowie rodzin i wierni przyjaciele Koła. Po odtrąbieniu pokotu ogłoszono i uhonorowano Króla Polowania, którym został Kol. Karol Jędryka (strzelił jelenia cielę, dzika oraz lisa), I v-ce Królem Kol. Radosław Trzoska (strzelił  dzika), II v-ce Królem jednocześnie zostali Kol. Robert Trzoska (strzelili dzika) i Króla Pudlarzy Kol. Jacek Olejniczak.

Przed zakończeniem części oficjalnej polowania głos zabrał Kol. Władysław Antoniak, który w imieniu Domu Kultury w Jastrowiu podziękował Zarządowi Koła za udostępnienie terenu w m. Samborsko do zorganizowania dożynek gminnych oraz wręczył drobny upominek

Po zakończeniu części oficjalnej przystąpiono do biesiady, której towarzyszyła myśliwska muzyka, przysmaki z dziczyzny, wspólne gawędy, toasty… jak to u myśliwych bywa.
Tego dnia w 5 miotach pozyskano 4 dziki, jednego jelenia cielę, lisa oraz jenota i oddano 25 strzałów.
Następne polowanie zbiorowe dla członków naszego Koła i zaproszonych gości odbędzie się dnia 05.12.2021 r., które jest dodatkowym polowanie zbiorowym. Zbiórka standardowo o godzinie 08:00 przy wiacie myśliwskiej w Samborsku.

Z myśliwski pozdrowieniem

„Darz Bór”