Polowanie wigilijne 18.12.2021 r.

Dnia 18.12.2021 r. w obwodzie łowieckim nr 13 odbyło się coroczne polowanie wigilijne, które było ostatnim polowanie zbiorowym w obecnym roku kalendarzowym. Polowanie w miłej i koleżeńskiej atmosferze poprowadził Kol. Andrzej Maćkowiak przy współpracy z Kol. Radosław Trzoska Pogoda odbiegała od pogody wigilijnej, ponieważ przez większość dnia było pochmurnie i wietrznie a pod koniec zaczął padać lekki deszczyk przez co dzień przypominał okres jesienny, niż  świąteczno-zimowy. Mimo takiej aury na zbiórce pojawiło się 13 myśliwych w tym zaproszeni goście.

Na odprawie prowadzący polowanie przywitał myśliwych, naganiaczy oraz zaproszonych gości, a także  przedstawił biorące w udział w polowaniu psy, następnie przypomniał zasady bezpieczeństwa obowiązujące na polowaniach zbiorowych oraz o tym jaki gatunek zwierzyny obowiązuje do odstrzału tego dnia. Po omówieniu zasad obowiązujących podczas polowania odtrąbiono „apel na łowy” i udano się w knieje.

Do przerwy obiadowej czyli do godziny 13:00 udało się opolować VII miotów w których pozyskano 3 dziki oraz lisa. Skuteczność mogła być lepsza aczkolwiek dużo myśliwych tego dnia oddało wiele niecelnych strzałów do dzików oraz jeleni.

Po obiedzie wszyscy zregenerowani i najedzeni udali się ponownie w knieje. Tym razem czasu starczyło na 2 mioty, gdzie udało się pozyskać jedną kozę. Niepokojącym faktem jest to że kolejny raz podczas polowania zbiorowego zaobserwowano wilki oraz żubry, które mają duży wpływ na liczebność zwierzyny w łowisku co przekłada się na słabsze efekty pozyskania zwierzyny podczas polowania

Polowanie zakończono około godziny 15:00, odtrąbiono pokot i uhonorowano pamiątkowymi medalami
Króla polowania, v-ce króla, II v-ce króla oraz króla pudlarzy, kolejno zostali nimi koledzy Karol Jędryka (2 dziki), Jacek Olejniczak (dzik), Radosław Trzoska (lis) oraz Grzegorz Maksymowicz (pudła do jeleni). Na zakończenie Kol. Andrzej Maćkowiak podziękował wszystkim uczestnikom za bezpiecznie polowanie, następnie złożył życzenia świąteczne i noworoczne a na koniec wszyscy tradycyjnie podzielili się opłatkiem i udali się na posiłek.
Na  polowaniu tego dnia pozyskano 3 dziki, kozę oraz lisa , opolowano IX miotów i oddano ok. 30 strzałów.

Poniżej krótka galeria z polowania

Z myśliwskim pozdrowieniem
Darz Bór