Polowanie wigilijne 16.12.2023 r.

Dnia 16.12.2023 r. w obwodzie łowieckim nr 13 odbyło się coroczne polowanie wigilijne, które było ostatnim polowaniem zbiorowym w obecnym roku kalendarzowym. Polowanie w miłej i koleżeńskiej atmosferze poprowadził Kol. Andrzej Maćkowiak przy współpracy z Kol. Radosław Trzoska. Pogoda niestety nie przypominała okresu świątecznego, ponieważ cały dzień był pochmurny oraz wietrzny, a momentami padał lekki deszcz.
Tego dnia na zbiórce pojawiło się 17 myśliwych w tym zaproszeni goście.

Na odprawie prowadzący polowanie przywitał myśliwych, naganiaczy oraz zaproszonych gości,
a także  przedstawił biorące w udział w polowaniu psy, następnie przypomniał zasady bezpieczeństwa obowiązujące na polowaniach zbiorowych oraz o tym jaki gatunek zwierzyny obowiązuje do odstrzału tego dnia. Po omówieniu zasad obowiązujących podczas polowania odtrąbiono „apel na łowy” i udano się w knieje.

Polowanie przebiegało sprawnie i bez zbędnych przerw. W trakcie polowania opolowano
7 miotów, oddano 4 strzały i pozyskano jednego byka oraz jednego dzika. Jak widać skuteczność tego dnia była dobra, ale duża obecność wilków w naszym obwodzie coraz częściej wpływa na  zmniejszenie zwierzyny łownej na naszym terenie.   

Na zbiórce kończącej polowanie o  godzinie 15:00. wręczono pamiątkowe medale dla Króla oraz Vice Króle Polowania. Kolejno zostali nimi Kol. Jacek Olejniczak (pozyskał jelenia byka) oraz Kol. Eugeniusz Kupilas (pozyskał dzika). Obaj koledzy oddali po dwa strzały. Po wręczeniu nagród trębacze odtrąbili „koniec polowania” oraz „Darz Bór”.
Na zakończenie Kol. Andrzej Maćkowiak podziękował wszystkim uczestnikom za bezpiecznie polowanie oraz złożył życzenia świąteczne i noworoczne, następnie już tradycyjnie wszyscy podzielili się opłatkiem oraz usiedli do wigilijnego stołu gdzie czekały świąteczne potrawy m.in. bigos, barszcz z uszkami czy krokiety z kapustą i grzybami.

 

Poniżej krótka galeria z polowania

Z myśliwskim pozdrowieniem
Darz Bór