Polowanie Hubertowskie 29.10.2022 r.

Dnia 29.10.2022 r. w obwodzie łowieckim nr 13  odbyło się pierwsze polowanie zbiorowe w sezonie łowieckim 2022/2023. Był to polowanie Hubertowskie, które  w miłej i koleżeńskiej atmosferze poprowadził Kol. Radosław Trzoska (Łowczy) oraz Kol. Andrzej Maćkowiak (Prezes). 

O godzinie 8:00 trębacz odegrał sygnał zbiórki na której stawiło się 21 myśliwych wraz z zaproszonymi gośćmi oraz dzielną naganką. Pogoda tego dnia bardzo dopisywała. Z rana była lekka mgiełka, natomiast podczas trwania polowania wyszło słońce i temperatura wskazywała na termometrach około 15 stopni Celsjusza.

Na zbiórce prowadzący polowania przypomniał zasady jakie obowiązują na polowaniach zbiorowych oraz jaki gatunek zwierzyny obowiązuje do odstrzału tego dnia. Po tym jak sygnalista odegrał „Apel na łowy”, wszyscy ruszyli w knieję. Pierwszy miot okazał się pusty, aczkolwiek nie zniechęciło to prowadzących i uczestników polowania do dalszych łowów.

Kolejne mioty okazały się trafnym wyborem przez prowadzących polowanie ponieważ pozyskano w nich 2 dziki oraz lisa, efekt mógłby być lepszy ale nieskutecznością popisało się kilku kolegów oraz w jednym z miotów przebywało stado żubrów i widziano dużo tropów wilków podczas polowania, co znacznie wpłyneło na rezultat pozyskania zwierzyny tego dnia.

Około godz.15.00 pod wigwamem zaczęli pojawiać się  pierwsi goście. Wśród przybyłych, byli członkowie rodzin i wierni przyjaciele Koła. Po odtrąbieniu pokotu ogłoszono i uhonorowano Króla Polowania, którym został Kol. Karol Jędryka (pozyskał dzika oraz lisa), I v-ce Królem Kol. Radosław Trzoska (strzelił  dzika) i Króla Pudlarzy Kol. Marek Granat.(pudła do dzików)

Po zakończeniu części oficjalnej przystąpiono do biesiady, której towarzyszyła myśliwska muzyka, przysmaki z dziczyzny, wspólne gawędy, toasty… jak to u myśliwych bywa.
Tego dnia w 8 miotach pozyskano 2 dziki i lisa oraz oddano 25 strzałów.
Następne polowanie zbiorowe dla członków naszego Koła i zaproszonych gości odbędzie się dnia 17.12.2022 r. Zbiórka standardowo o godzinie 08:00 przy wiacie myśliwskiej w Samborsku.

 

Z myśliwski pozdrowieniem

„Darz Bór”

 

Poniżej krótka fotorelacja z polowania