Polowanie wigilijne 18.12.2022 r.

Dnia 18.12.2022 r. w obwodzie łowieckim nr 13 odbyło się coroczne polowanie wigilijne, które było ostatnim polowaniem zbiorowym w obecnym roku kalendarzowym. Polowanie w miłej i koleżeńskiej atmosferze poprowadził Kol. Andrzej Maćkowiak przy współpracy z Kol. Radosław Trzoska. Pogoda można powiedzieć że w końcu przypominała okres świąteczny, ponieważ przez cały dzień był śnieg oraz mocny mróz, więc można było rzec że warunki na łowy były idealne.
Tego dnia na zbiórce pojawiło się 19 myśliwych w tym zaproszeni goście.

Na odprawie prowadzący polowanie przywitał myśliwych, naganiaczy oraz zaproszonych gości,
a także  przedstawił biorące w udział w polowaniu psy, następnie przypomniał zasady bezpieczeństwa obowiązujące na polowaniach zbiorowych oraz o tym jaki gatunek zwierzyny obowiązuje do odstrzału tego dnia. Po omówieniu zasad obowiązujących podczas polowania odtrąbiono „apel na łowy” i udano się w knieje.

Polowanie przebiegało sprawnie i bez zbędnych przerw. W trakcie polowanie opolowano
9 miotów, oddano strzałów 20 strzałów i……. nic nie pozyskano. Efekt mógłby być lepszy, ale dużą nieskutecznością popisało się kilku kolegów, którzy nie trafiali do dzików oraz jeleni. 

Polowanie zakończono około godziny 15:00. W związku z brakiem pozyskania zwierzyny  uhonorowano pamiątkowym medalem króla pudlarzy, którym został Kol. Tomasz Jędryka (pudła do jeleni byków). Po wręczeniu pamiątkowego medalu trębacze odtrąbili „koniec polowania” oraz „Darz Bór”.
Na zakończenie Kol. Andrzej Maćkowiak podziękował wszystkim uczestnikom za bezpiecznie polowanie oraz złożył życzenia świąteczne i noworoczne, następnie kapelan parafii wojskowej pw. św. Franiszka z Asyżu w Wałczu ks. ppłk. Witold Kurek odprawił krótką świąteczną modlitwę oraz poświęcił opłatek, którym wszyscy tradycyjnie na koniec się podzielili.

Poniżej krótka galeria z polowania

Z myśliwskim pozdrowieniem
Darz Bór